وقتی در انگلستان باران خون بارید

بارش خون از آسمان در انگلستان-هیئت محبین امام حسن عسکری(ع) بهبهان

اگر روشنفکری طرفت هست که اسیر ساینتیسم غربی است و فقط بت علم تجربی را می‌پرستد و برای هر حقی شاهدی از غرب می خواهد برایش از دایره المعارف غرب می نویسم و تو بخوان که :

در صفحۀ۳۸ از کتاب " وقایع دوران انگلوساکسون " ترجمه و ویرایش " میشل اسوانتون " (7) که در ۱۹۹۶ میلادی انگلستان به چاپ رسید و در سال ۱۹۹۸ میلادی از سوی دانشگاه
در ایالت نیویورک تجدید چاپ شده است چنین آمدهExeter:
" To blood Here in Britain there was Bloody rain , and Milk and butter were turned . 685 "
ترجمه : " در سال ۶۸۵ میلادی اینجا در بریتانیا آسمان خون بارید و هر جا شیر یا کره خوراکی بود تبدیل به خون یا رنگ آن سرخ شد "
پس خون باریدن آسمان را عصر مدرن هم قبول دارد . اگر محاسبه کنی می بینی دهۀ هشتاد از صده ۶۰۰ میلادی ( یعنی این تاریخ ) منطبق بر دهۀ ۶۰ هجری ( یعنی تاریخ شهادت سید الشهدا (ع) ) است .

سخن آخر : البته ناگفته نماند که کیفیت بکاء کائنات بر سید الشهدا علیه السلام برای ما واضح نیست . علی القاعده باید مثل تسبیح شان باشد که در ملکوت اشیاء ( نه در ملک شان ) برپاست . (۸) حال در آن چهل روز ( یا چند سال تا کشته شدن قاتلان به حسب برخی روایات ) چه بر عالم گذشت که آثار ملکی و ظاهری آن بکاء بصورت خون گریستن و قرمزی هویدا شد ؟ این خود نقطه حیرانی است .

" ابن جوزی " در تذکره الخواص ج ۲ ص ۲۳۲ ، " ابن حجر " در الصوائق المحرقه ص ۱۹۴ ، " الشبلنجی " در نورالابصار ج ۲ ص ۴۰ ، " سیوطی " در تاریخ الخلفاء ص ۱۸۴ ، " ذهبی " در سید اعلام النبلاء ج ۴ ص ۴۲۶ ، " سلمان بن احمد طبرانی " در المعجم الکبیر ج ۳ ح ۲۸۵۶ ( که همه رجال حدیث را هم ثقه می داند ) ، " سمهودی " در جواهر العقدین ص ۴۱۷ و …. که همه از اعاظم اهل سنت اند آورده اند :

ما رفع حَجرٌ فی الدنیا الاو تحته دم عبیط : " هنگام شهادت حسین (ع) هیچ سنگی در هیچ جای دنیا برداشته نمی شد مگر اینکه زیر آن خون تازه بود ."
اگر امروز نیز در عاشورا سنگ و درختی خون گریست – یعنی ناله ملکوتش بر ملک او تأثیر نهاد – یک استثناء نیست برای بیدار کردن خواب آلودگان است .
چنانچه هر چند وقت یکبار یک شتر یا گوسفند یا سگی …. به پنجره فولاد امام رضا ( علیه السلام ) پناه می برد تا درس امام شناسی به توی غافل بدهد ….
باز جمله امیر مؤمنان را برایت می خوانم : " … فاذاکان ذلک و ایاکم و الجلفاء : وقتی وحوش ( و تمام کائنات ) در عزای او گریانند مراقب باشید شما جفا نکنید . "


نظر خوانندگان

    با سلام. در صورت تمایل ما رو با نام خط خون لینک کنید. از رفقای همشهری هستیم…
    khatekhon-72.blogfa.com
    التماس دعا

    اجرتون باسیدالشهدا،عالی بود.