اردوی راهیان نور – 1395

 

با انتقادات و پیشنهادات و نظرات خود ما را در ادامه این راه همراهی کنید . شما میتوانید در پایین هرصفحه نظرات خود را با ما در میان بگزارید. با تشکر

اردوی-راهیان-نور

به کانال های رسمی ما بپیوندید

«کانال تلگرام ابامهدی 313»

«صفحه ی اصلی اینستاگرام ابامهدی 313»

.

نظر فراموش نشه …

یک دیدگاه در “اردوی راهیان نور – 1395”

 1. همزمان با دهه آخر صفر؛
  تداوم بیش از دو قرن پیاده روی مردم بهبهان تا قدمگاه امام رضا(ع)
  همزمان با دهه آخر صفر و سالروز شهادت امام رضا(ع)، مردم شهرهای بهبهان و منصوریه مسیر 13 کیلومتری مساجد و امام زادگان این شهرها تا قدمگاه امام رضا(ع) را با پای پیاده طی می کنند و به عزاداری می پردازند.
  به گزارش ستاد موکب رضوی در شهرستان بهبهان، این آیین سنتی – مذهبی که سابقه ای بیش از دو قرن را داراست، مردم شهرهای بهبهان، منصوریه و دیگر شهرها و روستاهای اطراف با اجتماع در امام زادگان و مساجد بهبهان و منصوریه، در یک مراسم هماهنگ به سمت قدمگاه و مسجد تاریخی این شهر حرکت می کنند و موکب های رضوی نیز در طول مسیر از آنان پذیرایی می کنند.
  این آیین با شکوه که در سال های اخیر در رسانه های سراسری بویژه رسانه ملی بازتاب خوبی داشته است به عنوان باشکوه ترین و طولانی ترین مراسم جنوب کشور شناخته می شود که مردم از قشرهای مختلف ضمن شرکت در آن با امام خویش نجوا می کنند.
  شایان ذکر است که شهر تاریخی ارجان به عنوان یکی از شهرهای مسیر جاده ولایت رضوی است که طبق نقل مورخان کاروان امام رضا(ع) در جریان هجرت آن حضرت از مدینه به مرو از آن عبور و مدتی را نیز اطراق کرده است که مردم این شهر نسل در نسل این مکان را مقدس شمرده و گرامی می دارند.
  گفتنی است علاقه مندان به دریافت آخرین اخبار مربوط به این آیین سنتی – مذهبی می توانند با مراجعه به لینک تلگرامی https://telegram.me/ghadamgah_emam_reza و همچنین صفحه اینستاگرام این قدمگاه به آدرس https://instagram.com/_u/ghadamgah_emam_reza از چگونگی این مراسم کسب اطلاع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.