درباره نمایش ستاره صبح بهبهان

درباره نمایش  ستاره صبح بهبهان - هیئت محبین امام حسن عسکری(ع)بهبهان

به گزارش  سایت کوله بار،
عبدالصائب مرائی با اشاره به موضوع این برنامه نمایشی گفت: موضوع این برنامه، روایت مختصری است که از زندگی حضرت آدم شروع می شود و به زندگی حضرت عیسی، موسی و دیگر پیامبران و معصومین اشاره می کند و در ادامه به وقوع انقلاب اسلامی در ایران و هشت سال دفاع مقدس می¬پردازد و در نهایت با ظهور حضرت مهدی (عج) به پایان می¬رسد.

وی ادامه داد: در یکی از پلان¬های این نمایش، به بمباران مدرسه¬ای در بهبهان و به شهادت رسیدن 74 نفر از دانش آموزانش در طول دفاع مقدس اشاره می¬شود. در این پلان 10 دقیقه¬ای، مظلومیت دانش آموزان بهبهان به نمایش در آمده است. در قسمت¬های دیگر، اعزام رزمنده¬ها به جبهه و شروع جنگ تحمیلی و بمباران¬های هواپیمایی زمینی و… نیز به نمایش در آمده است تا مردم از نزدیک بیشتر با شرایط سخت جنگ آشنا شوند.

مدیر اردوگاه میثاق با شهدا به بازسازی صحنه شیمیایی شدن گردان فجر بهبهان در دوران دفاع مقدس اشاره می¬کند: 18 دی سال 65 در عملیات کربلای 5 در شلمچه (در جاده شهید صفوی) عراق با بمباران شیمیایی، گردان فجر بهبهان را غافلگیر کرد. این جنایت صدام، باعث شهادت 90 نفر از رزمنده¬های این گردان شد که بعد از جنگ، به 120 نفر رسید. در حال حاضر تعدادی از رزمنده¬های این گردان با مصدومیت شیمیایی خود دست و پنجه نرم می¬کنند که این صحنه ها به نمایش در آمده است. هدف از این کار، آشناسازی مردم با مظلومیت گردان فجر بهبهان است که این صحنه تا به امروز 45 هزار بازدید کننده داشته است.

مرائی ادامه داد: این برنامه نمایشی در یکی از سوله¬های بهبهان با ظرفیت 3 هزار نفر‏‏‏، هر شب به مدت 2 ساعت برگزار می¬شود وتا 15 خرداد ادامه دارد.

مدیر اردوگاه میثاق با شهدا، با اشاره به استقبال از برنامه نمایشی ستاره صبح گفت: روزانه 3 هزار نفر با حضور در محل اجرای نمایش، از این برنامه دیدن می¬کنند که استقبال از روزهای اول بی نظیر بوده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: از مسئولان لشگری و کشوری سپاه هم دعوت شده تا در این برنامه شرکت کنند و امیدوارم که شایستگی این را داشته باشیم که پیاممان را به مردم انتقال دهیم. در طول دفاع مقدس رزمنده¬های ما با رشادت و دلاوری¬ها باعث حفظ کشورمان شدند و شایسته است که با اجرای برنامه¬های نمایشی و هنری و زنده نگه داشتن یاد و خاطرشان، ادامه دهنده راهشان باشیم. گفتنی است این برنامه نمایشی از 15 اردیبهشت تا 15 خرداد هر شب در بهبهان (روبروی درب دانشگاه آزاد اسلامی) برگزار می¬شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.