وقتی در انگلستان باران خون بارید

بارش خون از آسمان در انگلستان-هیئت محبین امام حسن عسکری(ع) بهبهان

اگر روشنفکری طرفت هست که اسیر ساینتیسم غربی است و فقط بت علم تجربی را می‌پرستد و برای هر حقی شاهدی از غرب می خواهد برایش از دایره المعارف غرب می نویسم و تو بخوان که :

در صفحۀ38 از کتاب " وقایع دوران انگلوساکسون " ترجمه و ویرایش " میشل اسوانتون " (7) که در 1996 میلادی انگلستان به چاپ رسید و در سال 1998 میلادی از سوی دانشگاه
در ایالت نیویورک تجدید چاپ شده است چنین آمدهExeter:
" To blood Here in Britain there was Bloody rain , and Milk and butter were turned . 685 "
ترجمه : " در سال 685 میلادی اینجا در بریتانیا آسمان خون بارید و هر جا شیر یا کره خوراکی بود تبدیل به خون یا رنگ آن سرخ شد "
پس خون باریدن آسمان را عصر مدرن هم قبول دارد . اگر محاسبه کنی می بینی دهۀ هشتاد از صده 600 میلادی ( یعنی این تاریخ ) منطبق بر دهۀ 60 هجری ( یعنی تاریخ شهادت سید الشهدا (ع) ) است .

سخن آخر : البته ناگفته نماند که کیفیت بکاء کائنات بر سید الشهدا علیه السلام برای ما واضح نیست . علی القاعده باید مثل تسبیح شان باشد که در ملکوت اشیاء ( نه در ملک شان ) برپاست . (8) حال در آن چهل روز ( یا چند سال تا کشته شدن قاتلان به حسب برخی روایات ) چه بر عالم گذشت که آثار ملکی و ظاهری آن بکاء بصورت خون گریستن و قرمزی هویدا شد ؟ این خود نقطه حیرانی است .

" ابن جوزی " در تذکره الخواص ج 2 ص 232 ، " ابن حجر " در الصوائق المحرقه ص 194 ، " الشبلنجی " در نورالابصار ج 2 ص 40 ، " سیوطی " در تاریخ الخلفاء ص 184 ، " ذهبی " در سید اعلام النبلاء ج 4 ص 426 ، " سلمان بن احمد طبرانی " در المعجم الکبیر ج 3 ح 2856 ( که همه رجال حدیث را هم ثقه می داند ) ، " سمهودی " در جواهر العقدین ص 417 و …. که همه از اعاظم اهل سنت اند آورده اند :

ما رفع حَجرٌ فی الدنیا الاو تحته دم عبیط : " هنگام شهادت حسین (ع) هیچ سنگی در هیچ جای دنیا برداشته نمی شد مگر اینکه زیر آن خون تازه بود ."
اگر امروز نیز در عاشورا سنگ و درختی خون گریست – یعنی ناله ملکوتش بر ملک او تأثیر نهاد – یک استثناء نیست برای بیدار کردن خواب آلودگان است .
چنانچه هر چند وقت یکبار یک شتر یا گوسفند یا سگی …. به پنجره فولاد امام رضا ( علیه السلام ) پناه می برد تا درس امام شناسی به توی غافل بدهد ….
باز جمله امیر مؤمنان را برایت می خوانم : " … فاذاکان ذلک و ایاکم و الجلفاء : وقتی وحوش ( و تمام کائنات ) در عزای او گریانند مراقب باشید شما جفا نکنید . "

2 دیدگاه در “وقتی در انگلستان باران خون بارید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.